Fundacja Heros
Witamy na naszej stronie

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu obszar działań Fundacji Heros w Lublinie. Jesteśmy organizacją pozarządową, której głównym celem statutowy jest działanie na rzecz osób niepełnosprawnych. Cel ten realizowany jest m.in. poprzez: doradztwo zawodowe oraz wspomaganie i podejmowanie działań zmierzających do aktywizacji zawodowej i społecznej oraz tworzenia miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych.

2017-04-01
Fundacja Heros zaprasza do udziału w projekcie pn. "SAMOdzielni"

Informujemy, że od 01 kwietnia 2017 r. do 31 marca 2018 r. Fundacja Heros realizuje projekt pn.„SAMOdzielni” współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Cel projektu:

Celem projektu jest zwiększenie samodzielności i zdolności do funkcjonowania w życiu społeczno-zawodowym 50 osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności poprzez rozwinięcie kompetencji społecznych i zawodowych.

Adresaci Projektu:

• osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu: lekkim, umiarkowanym lub znacznym z tytułu choroby psychicznej lub uposledzenia umysłowego;
  • osoby w wieku aktywności zawodowej;
  • osoby nieaktywne zawodowo, w tym bezrobotne i poszukujące pracy;
  • osoby zamieszkałe na terenie woj. lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego;
  • osoby wykazujące odpowiedni poziom gotowości psychofizycznej do podjęcia działań zmierzających do reintegracji społecznej i zawodowej.

W ramach projektu Uczestnicy będą mogli skorzystać  bezpłatnie z następujących form wsparcia:

• poradnictwa zawodowego;
  • treningów psychospołecznych i zawodowych oraz kulturoterapii;
  • poradnictwa psychologicznego;
  • konsultacji  z lekarzem psychiatrą;
  • szkoleń zawodowych;
  • staży zawodowych.
    • Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:

• Biuro projektu w Lublinie - woj.lubelskie:
      • ul. Z. Krasińskiego 2/31, 20-709 Lublin (boczna ul. T. Zana)
      • tel. 570 122 110
      • e-mail: herospraca@gmail.com